مزایای بیمه ای

مزایای بیمه ای

 

 

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری ( طرح آرمان زندگی )

 

طرح بیمه آرمان زندگی را می توان در چهار بخش تقسیم بندی نمود

  1. بخش پوشش های بیمه ای
  2. بخش اندوخته سرمایه گذاری
  3. بخش پوشش های اضافی
  4. بخش مزایای بیمه ای

 

 

4. بخش مزایای بیمه ای

مشارکت در منافع

علاوه بر سود اعطايی به حق بيمه های بيمه گذاران و تشکيل سرمايه اندوخته , شرکت بيمه آرمان تا 85% منافع حاصل از سرمايه گذاری خود را با بيمه گذاران سهيم می کند . به اين ترتيب علاوه بر بهره مندی از سرمايه بيمه آرمان زندگی ( که خود با اختصاص سود انباشته شده است ) بيمه گذاران , مبلغی هم هر سال به عنوان مشارکت در منافع دريافت خواهند نمود.

اعطای وام

بيمه گذار می تواند پس از پرداخت حداقل یک  سال تمام حق بيمه تا 90% ارزش بازخريد بيمه نامه , درخواست وام نمايد و بيمه گر متعهد به پرداخت آن است .

مدت باز پرداخت وام حداقل1 سال و یا حداکثر 3 سال يا مدت باقيمانده از بيمه نامه ( هر کدام که کمتر باشد ) خواهد بود .

نرخ بهره وام 4 درصد بيشتر از نرخ فنی ( يعنی 22% ) می باشد .

بيمه گذار می تواند نحوه پرداخت اقساط وام را هر شش ماه یا ............... با توافق بيمه گر پرداخت نمايد .

بازخرید

بازخرید که به آن واگذاری می گویند , راهی است برای پایان دادن به قرارداد قبل از موعد , به عبارت دیگر به نوعی اعلام اراده بیمه گذار مبنی بر پایان دادن به قرارداد است . بازخرید در بیمه نامه هایی وجود دارد که بیمه گر بایستی مبلغی بپردازد. بدیهی است اگر بیمه نامه ای فاقد ذخیره ریاضی باشد قابل باز خرید نیست . در سال های اول بیمه نامه با توجه به هزینه های بالای بیمه گری , قسمت ذخیره ریاضی با بازخرید که به بیمه گذار برگشت داده می شود , از حق بیمه پرداختی کمتر است .

برداشت از اندوخته

بیمه گذار می تواند ازابتدای سال دوم به بعد , حداکثر 90% اندوخته بیمه نامه خود را بر داشت نماید و دیگر پرداخت ننماید که در این صورت بیمه نامه با اندوخته جدید ادامه خواهد یافت , البته بیمه گذار می تواند هر زمان که بخواهد همان مبلغ را و یا بیشتر و کمتر به اندوخته خود مجددآ واریز نماید و مجددآ اندوخته خود را شارژ نماید .

معافيت مالياتی

سرمايه پرداختی در بيمه آرمان زندگی به هر ميزان که باشد از ماليات معاف است و همچنين در صورت فوت بيمه شده نيز مشمول ماليات بر ارث نخواهد بود .

دریافت اطلاعات شفاف مالی

در بیمه آرمان , بیمه گذاران آرمان زندگی اطلاعات شفاف و کاملی را در هر دوره از شرایط مالی بیمه نامه خود شامل ؛ سرمایه بیمه , میزان اندوخته , حق بیمه و سایر موارد دریافت خواهد کرد . این امر ابزار مناسب برای ارزیابی بیمه گذاران از صورت وضعیت بیمه نامه و عملکرد شرکت بیمه آرمان خواند بود .

 

 

 

 

 

 

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn